Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

[291] FreeCAD - sanki 3D | a2plus 3D assembly sleigh tutorial | poradnik modułu złożeń krok po kroku

W tym odcinku przybliżam najprostszy moduł do wykonywania złożeń w programie FreeCAD, czyli moduł, a właściwie dodatek o nazwie a2plus. Wprawdzie dodatek ten nie pozwala na wykonywanie przemyślanych logicznie złożeń jakie umożliwiają nam profesjonalne oprogramowanie CAD (przemyślane logicznie złożenie to takie, które pozwala na proste przebudowanie złożeń po wprowadzeniu zmian w częściach i zespołach niższych rzędów), ale jest na tyle wystarczający, by przeprowadzenie wirtualnego montażu zamodelowanego projekty było w ogóle możliwe.

Będąc w klimacie zimowym, moim celem jest przeprowadzenie Was przez 5 etapów wykonywania złożenia sanek, do którego części przygotowałem i są dostępne do pobrania na mojej stronie internetowej. Zaraz po wstępie kilka pomocnych wskazówek, by następnie w bardzo prosty sposób wykonać etap 1 i etap 2, i przejść do etapu nr 3, gdzie zaczną się o wiele ciekawsze problemy. Chociażby... Jak zrobić szyk kołowy lub szyk liniowy elementów w złożeniu, mimo że sam dodatek a2plus narzędzi do szyku nie posiada (przynajmniej na stan roku 2022).

Jeżeli chciałbyś wesprzeć rozwój mojego kanału:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej znajduje się spakowane archiwum ZIP, w którym zawarte są wszystkie części stanowiące podstawę do wykonania złożenia w programie FreeCAD.

Części zostały wykonane w programie FreeCAD w wydaniu stabilnym o numerze wersji 0.20.

W przypadku problemów z pobraniem, zapraszam do zakładki Kontakt.

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-28