Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Krótki wstęp - wizytówka kanału

Witam na stronie uzupełniającej kanału Inżynier Programista, która będzie mi pomagać w jego prowadzeniu i interakcji z Widzami. Jeżeli poszukujesz wiedzy w dziedzinie obsługi programu SolidWorks, na moim kanale YouTube znajdziesz między innymi:

Od niedawna na moim kanale rozpocząłem również publikowanie materiałów związanych z oprogramowaniem Open Source:

Od czerwca 2022 roku, na kanał zawitał nowy program: Alibre Atom3D, natomiast od listopada 2022 r. dokonany został upgrade do wersji Alibre Design z rozszerzoną funkcjonalnością. W głównej mierze projekty wykonywane w tym programie realizowane są za pomocą technologii przyrostowej - druku 3D, na posiadanej drukarce: Creality Ender 7.

Dlaczego taka nazwa kanału?

Dlaczego zatem SolidWorks?

Będąc na studiach miałem dostęp do puli różnych profesjonalnych narzędzi CAD, m.in.: CATIA, SolidWorks, SolidEdge oraz Inventor.

Wśród wszystkich ww. programów największe i najlepsze wrażenie wywarł na mnie program SolidWorks i zależało mi bardzo na tym, aby ponownie mieć z nim styczność, co skłoniło mnie do założenia kanału YouTube, by tą przyjemnością z modelowania dzielić się również z Wami. Z tego względu praca nad materiałami na mój kanał, zwykle późnymi wieczorami, po 8 godzinnej pracy w Inventorze, jest nadal przyjemną odmianą. Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT.

Ostatnia aktualizacja: 2022-11-26

Ostatnio dodany odcinek

FreeCAD - temperówka - ciekawy przykład, tutorial i poradnik modelowania 3D krok po kroku | PL

Przed Wami szczegółowy poradnik - tutorial modelowania wypraski korpusu temperówki / strugaczki, a następnie ostrza. Po wykonaniu podstawowych modeli, przedstawiłem przykład wykonania złożenia kompletnej temperówki w module a2plus. Użycie modułu Fasteners pozwoliło na dodanie znormalizowanego wkręta.

W opisie do filmu przedstawiłem spis treści z szczegółowym rozwinięciem planu poszczególnych etapów modelowania.

Tytuł odcinka YouTube: [311] FreeCAD - temperówka - ciekawy przykład, tutorial i poradnik modelowania 3D krok po kroku | PL

Dodano dnia: 2023-03-22

Losowo wybrany odcinek

Swobodny spadek. Rozwinięcie programu. Część 3.

W niniejszej części dopracowano program o możliwość obliczenia czasu, jaki zajmuje osiągnięcie powierzchni odniesienia przez spadające ciało z zadanej wysokości.

W trakcie pisania rozszerzenia programu podjęto kwestię różnic w deklarowaniu stałych, wpływu sposobu deklaracji stałej na jej zasięg w programie oraz wykorzystaniu funkcji do obliczenia wymaganego parametru.

Tytuł odcinka YouTube: [#18] Swobodny spadek. Rozwinięcie programu. Część 3.

Dodano dnia: 2019-03-31