Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Krótki wstęp - wizytówka kanału

Witam na stronie uzupełniającej kanału Inżynier Programista, która będzie mi pomagać w jego prowadzeniu i interakcji z Widzami. Jeżeli poszukujesz wiedzy w dziedzinie obsługi programu SolidWorks, na moim kanale YouTube znajdziesz między innymi:

Od niedawna na moim kanale rozpocząłem również publikowanie materiałów związanych z oprogramowaniem Open Source:

Dlaczego taka nazwa kanału?

Dlaczego zatem SolidWorks?

Będąc na studiach miałem dostęp do puli różnych profesjonalnych narzędzi CAD, m.in.: CATIA, SolidWorks, SolidEdge oraz Inventor.

Wśród wszystkich ww. programów największe i najlepsze wrażenie wywarł na mnie program SolidWorks i zależało mi bardzo na tym, aby ponownie mieć z nim styczność, co skłoniło mnie do założenia kanału YouTube, by tą przyjemnością z modelowania dzielić się również z Wami. Z tego względu praca nad materiałami na mój kanał, zwykle późnymi wieczorami, po 8 godzinnej pracy w Inventorze, jest nadal przyjemną odmianą. Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT.

Ostatnio dodany odcinek

FreeCAD - Korpus wieszaka - poradnik modelowania 3D krok po kroku

Materiał przedstawiający prosty tutorial - poradnik pokazujący, jak krok po kroku wykonać model korpusu, który jest bazą wieszaka zaprezentowanego w odcinku nr 250.

Model dostępny do pobrania pod adresem: https://ipc.ct8.pl/?ac=content&bc=show&read=B6EnVUgHcts

Tytuł odcinka YouTube: [251] FreeCAD - Korpus wieszaka - poradnik modelowania 3D krok po kroku

Dodano dnia: 2022-05-24

Losowo wybrany odcinek

Jak obliczyć rozmiar opon? Program w języku C oraz omówienie biblioteki ctype.h

W niniejszym odcinku pokazano sposób na obliczenie wymiarów opony na podstawie oznaczenia widniejącego na powierzchni bocznej opony samochodowej. W nawiązaniu do tematu przedstawiono przykładowe podejście do rozwiązania problemu przy użyciu programu napisanego w języku C. Dodatkowo przybliżono bibliotekę wbudowaną w standardowy kompilator - ctype.h i omówiono poszczególne funkcje znajdujące się w omawianej bibliotece.

Tytuł odcinka YouTube: [#41] Jak obliczyć rozmiar opon? Program w języku C oraz omówienie biblioteki ctype.h

Dodano dnia: 2019-06-21