Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

SolidWorks Tutorial | Podstawy SolidWorks | Złożenie zespołu koła CAD 3D

Przygotowałem tutorial z ciągłym tłumaczeniem wykonywanych kroków.

W ramach złożenia zestawu koła, które może posłużyć np. do konstrukcji wózka transportowego, materiał zawiera utworzenie wszystkich niezbędnych części celem wykonania kompletnego złożenia.

W pierwszej kolejności zajmujemy się pozornie najtrudniejszym detalem, czyli korpusem. Staram się przedstawić różne zależności wpływające na ułatwienie przyszłych ewentualnych modyfikacji części. Został uwzględniony zarówno temat modułu blachowego jak i modułu powierzchniowego.

Następny etap to zamodelowanie osłonki rolki. Ponowna sytuacja, gdzie kształtowanie elementu zaczynamy od bardzo prostego szkicu, który zawiera główny schemat kształtu detalu i ponownie moduł powierzchniowy w błyskawiczny sposób wspomaga tworzenie modelu bryłowego.

Analogicznie do poprzednich elementów utworzone zostają: rolka oraz tulejka. Tulejka, pomimo trywialnego kształtu i mnogości sposobów, jakie można użyć do jej wykonania, również niesie pewne przesłanie, aby sposób postępowania był jednak uporządkowany.

W ostatnim etapie na podstawie zamodelowanych części tworzymy kompletne złożenie zespołu koła. Pojawia się proste zagadnienie tematu lustra oraz pozycjonowania w trakcie nadawania wiązań i relacji.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT - dostawcy oprogramowania SOLIDWORKS: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#192] SolidWorks Tutorial | Podstawy SolidWorks | Złożenie zespołu koła CAD 3D

Dodano dnia: 2021-05-23