Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Ustawienia szkicu | Alternatywny wariant podstawki

W ostatnim odcinku o numerze 211 pojawił się przykładowy sposób na wykonanie podstawki pod filiżankę za pomocą prostych operacji modelowania powierzchniowego.

W tym odcinku zapoznamy się z drugim wariantem podstawki, tym który posiada nieco inny sposób wykonania, mianowicie widnieje pewien dodatkowy "trójkąt" pomiędzy "płatkami" podstawki. Przedstawiłem przykładowe rozwiązanie problemu ale też droga do uzyskania kompletnego modelu okazała się inna, niż było to w odcinku poprzedzającym. Mając teraz dwie możliwości, możemy połączyć je lub pozamieniać miejscami, przez co będziemy w stanie uzyskać, myślę, bardzo ciekawe kształty nowej podstawki, być może o wiele ciekawsze niż te, które przedstawiłem w ostatnich materiałach.

Oprócz drugiego podejścia do modelu, na samym początku materiału opowiadam pokrótce o pewnych ustawieniach programu SolidWorks, które wpływają na zachowanie się wybieranych narzędzi. Mam nadzieję, że omówiony problem będzie przydatny szczególnie dla osób, które dopiero co zapoznają się z programem SolidWorks.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy oprogramowania SolidWorks: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [212] Ustawienia szkicu | Alternatywny wariant podstawki | Poradnik | Tips & Tricks w SolidWorks 3D

Dodano dnia: 2021-11-12