Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Gdzie wykorzystuje się MES i po co jest MES? Odpowiedź na komentarz Widza w prostych słowach

Wyłamując się poza zapowiadany odcinek z tutorialem modelowania części uchwytu, postanowiłem wykonać specjalne nagranie, jako próba odpowiedzi i wyrażenia własnego zdania na postawione pytania Widza. Z mojego punktu widzenia postawione pytania są tematami trudnymi, szczególnie dla osób, które dopiero odkrywają tajemnice Metody Elementów Skończonych oraz zastosowań.

Ze względu na ogromnie szerokie zagadnienie oraz mnóstwo zastosowań, gdzie nie udało mi się wymienić nawet części tego, co mógłbym opowiedzieć, podałem kilka najprostszych przykładów, gdzie metoda elementów skończonych stanowi niezwykle ważne narzędzie dla inżyniera zajmującego się bardzo zróżnicowanymi zagadnieniami w wielu różnych branżach.

Swoje zdanie w gruncie rzeczy opieram na własnym doświadczeniu oraz obserwacji tego, z czym do tej pory miałem kontakt.

Serdecznie zapraszam do podzielenia się własną opinią osób będących w temacie, mając jednocześnie nadzieję, że niniejsze nagranie będzie jakąś bazą do wejścia w omawiany temat dla początkujących osób.

Podziękowania zawarte w odcinku

Wszelkie materiały wykorzystane w nagraniu, w tym zrzut miniatury filmu, pochodzą ze strony autoryzowanego dostawcy oprogramowania do projektowania i symulowania, firmy SOLIDEXPERT. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#51] Gdzie wykorzystuje się MES i po co jest MES? Odpowiedź na komentarz Widza w prostych słowach

Dodano dnia: 2019-07-30