Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Alibre Design - mecanum wheel | omni-wheel | koło wielokierunkowe - tutorial - płyta boczna

Koła o konstrukcji typu mecanum bądź omni to wielokierunkowe koła stosowane w robotyce lub np. w autonomicznych platformach w wysoko zautomatyzowanych halach produkcyjnych. Koła takie poprzez zastosowanie indywidualnego silnika dla każdego z kół, umożliwiają poruszanie się pojazdu w dowolnym kierunku, np. jazdę prosto, ukośnie, poziomo, w linii S oraz obrót pod dowolnym kątem o zerowym promieniu. Chociaż konstrukcja tych kół na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana - zastosowane są tu bardzo proste rozwiązania konstrukcyjne. Być może poza geometrią płyty bocznej koła, która spina w całość komplet odpowiednio wyprofilowanych rolek. W tym odcinku pokażę Wam, jak obrać przykładową drogę do wykonania modelu 3D płyty bocznej koła tak, aby we własnych projektach móc kontrolować kluczowe parametry konstrukcyjne wpływające na wymiary kompletnego koła.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy DATACOMP, dostawcy oprogramowania Alibre Atom3D oraz Alibre Design pod adresem: https://datacomp.com.pl/ na której też można znaleźć informacje na temat innego oprogramowania z branży inżynierskiej, lub na stronę https://alibre.pl/ która bezpośrednio odsyła do informacji związanych z programem Alibre.

Tytuł odcinka YouTube: [318] Alibre Design - mecanum wheel | omni-wheel | koło wielokierunkowe - tutorial - płyta boczna

Dodano dnia: 2023-04-23