Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Przykład modelowania powierzchniowego w SolidWorks krok po kroku - uchwyt koperty zegarka

Kolejny odcinek z cyklu przykładów modelowania powierzchniowego, w którym na bazie rzeczywistego zegarka próbuję wykonać podobny kształt zarysu koperty, skupiając uwagę w głównej mierze na fragmencie uchwytu paska / bransoletki.

Do samego odcinka przygotowałem wymyślony model niemal całego korpusu zegarka o rzeczywistej średnicy koperty równej 42 mm, ale nie pokazuję kroków zamodelowania dotychczas wykonanej bryły z bardzo prostego powodu: do wykonania tego fragmentu użyłem generalnie trzech operacji: obrotu względem osi, wyciągnięć oraz wycięć, co raczej nikogo nie powinno zaskoczyć.

Za to krok po kroku omawiam i pokazuję jak wykonać przedstawiony na zdjęciach zarys uchwytu poprzez kolejne budowanie szkieletu szkiców oraz operacji na powierzchniach.

Prawdopodobnie pokazane kroki, ze względu na bardzo dużą "elastyczność" modelowania powierzchniowego, możliwe są do wykonania w zupełnie odmienny sposób przy użyciu innych dostępnych narzędzi - ale ten aspekt pozostawiam już dla chętnych, którzy zechcą samodzielnie spróbować zamodelować podobny kształt.

Podziękowania zawarte w odcinku

Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT i zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy pod adresem: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [214] Koperta zegarka | SolidWorks od podstaw | Modelowanie powierzchniowe | polski tutorial CAD 3D

Dodano dnia: 2021-11-18