Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Wstęp do modelowania hybrydowego. Tutorial 3D SolidWorks w powierzchniówce i bryłówce

Kolejne podejście do zamodelowania uchwytu przy użyciu trzech najprostszych funkcji zawierających się w module do modelowania powierzchniowego. Wykorzystując pojęcie modelu wieloobiektowego, powierzchnie tworzące główne elementy uchwytu przekonwertowano na elementy bryłowe, które kolejno przy użyciu operacji boolowskich i narzędzia do tworzenia żeber, pozwoliły uzyskać kompletny model bryłowy omawianego uchwytu. Łączenie modelowania powierzchniowego i bryłowego często nosi nazwę modelowania hybrydowego. Tym samym niniejszy odcinek tworzy swoistego rodzaju bardzo proste wyjaśnienie opisywanego sposobu modelowania.

Jest to również odcinek nagrany po przekroczeniu 100 subskrypcji za co Wam drogim widzom serdecznie dziękuję i z tej okazji ogłaszam Q&A. Na postawione pytania (lub ich część) zarówno pod niniejszym filmem, jak i we wpisie na portalu Wykop.pl postaram przygotować się odpowiedzi i przygotować specjalne nagranie. Jeszcze raz dziękuję i proszę do dzielenia się moim kanałem, lub wybranymi filmami ze znajomymi, bądź osobami, którym prezentowana treść może się w jakiś sposób przydać.

Podziękowania zawarte w odcinku

Podziękowania również składam firmie SOLIDEXPERT, czyli autoryzowanemu dostawcy oprogramowania SolidWorks oraz sprzętu dla projektantów, działających na polskim rynku niemal 18 lat. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#54] Wstęp do modelowania hybrydowego. Tutorial 3D SolidWorks w powierzchniówce i bryłówce

Dodano dnia: 2019-08-16