Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Konfiguracje | Menedżer konfiguracji | Wariantowość części w CAD SolidWorks 3D | Tutorial

Wracamy do tematu uchwytu. Przykład uchwytu rynnowego, jako rzeczywistego detalu oraz systemu w jakim występuje, jest świetnym pomysłem na przedstawienie poradnika na temat konfiguracji części w oparciu o narzucone wymiary. Dzięki temu możemy budować drzewo własnych, standardowych dla nas wielkości elementów w oparciu o tabelę modyfikowanych wymiarów bądź właściwości pliku. Sposobów na tworzenie warunków jest kilka, o czym wspominam w materiale.

Dzięki takiemu zabiegowi, mamy możliwość w bardzo szybki sposób zmieniać wielkość całego skonfigurowanego przez nas systemu czy to w zespole, w którym został zmontowany, czy bezpośrednio w rysunku. Mając możliwość pobierania specjalnych, utworzonych przez nas właściwości pliku, możemy w błyskawiczny sposób przygotować np. rysunek katalogowy, w którym potrzebne wymiary zostaną wygenerowane automatycznie.

Warto zauważyć, że w podobny sposób możemy budować konfiguracje wszystkich znormalizowanych elementów, jak śruby, podkładki, nakrętki, kołnierze, rury, przekroje profilów, piasty, koła pasowe, lub dowolną inną, budowaną wg wewnętrznego standardu firmy konstrukcję. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy oprogramowania SOLIDWORKS: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#190] Konfiguracje | Menedżer konfiguracji | Wariantowość części w CAD SolidWorks 3D | Tutorial

Dodano dnia: 2021-05-06