Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Druk 3D - temperatura stołu zadana, a rzeczywista temperatura powierzchni stołu drukarki 3D

Wracamy do tematu problemu adhezji - prawidłowej przyczepności pierwszej warstwy filamentu do powierzchni stołu. Być może uporaliśmy się z prawidłowym wypoziomowaniem stołu czy też z prawidłowym ustawieniem odległości dyszy od powierzchni stołu jak również dokładnie wyczyściliśmy powierzchnię stołu. Być może dobraliśmy dodatkowe metody na poprawę przyczepności jak kleje, inne rodzaje obiektów mocowanych do podstawy stołu - a nadal przytrafiają się przypadki podwijania bądź odrywania filamentu od stołu w trakcie druku.

W rozwiązaniu problemu może pomóc ocena równomierności rozkładu temperatur przy powierzchni stołu drukarki, która jak się okazuje, w zależności od wartości oczekiwanej temperatury może powodować niedostateczną wartość niezbędną do uzyskania poprawnego spojenia filamentu z powierzchnią stołu. Sprawdźmy zatem jak to wygląda w przypadku mojej drukarki, na której nie wykonywałem żadnych kalibracji, a wiedza jak pracuje nagrzewanie stołu wystarcza mi do uzyskiwania prawidłowych wydruków.

Tytuł odcinka YouTube: [278] Druk 3D - temperatura stołu zadana, a rzeczywista temperatura powierzchni stołu drukarki 3D

Dodano dnia: 2022-10-16