Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Podstawy złożeń 3D w SolidWorks - operacje na automatycznym szyku kołowym

W niniejszym odcinku przypomnimy podstawowe operacje związane ze złożeniami w programie SolidWorks, ale przede wszystkim poznamy kilka prostych sposób na to, aby zapanować na pozycją charakterystycznych kształtów detali w przypadku braku możliwości określenia jednoznacznego kierunku.

Oprócz tego podpowiem jak odpowiednio sterowane narzędzie przekroju w złożeniu pomoże nam w bardzo prosty sposób panować nad prawidłowością wykonywanego złożenia, a ponadto może okazać się bardzo przydatne w sytuacji, gdy np. chcemy w bardzo szybki sposób (np. za pomocą funkcji PrintScreen) podzielić się fragmentem trójwymiarowego modelu z inną osobą.

W końcu poznamy jeden (trochę bardziej żmudny) sposób na wykonywanie prostych konfiguracji złożenia dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni tworzyć oddzielnego złożenia celem użycia go w podobnym przeznaczeniu.

Uwaga: dostępny szczegółowy spis treści w opisie do filmu.

Podziękowania zawarte w odcinku

Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT i zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy pod adresem: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [217] SolidWorks - podstawy złożeń | Złożenia 3D - polski poradnik

Dodano dnia: 2021-12-13