Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Paleta RAL - konfiguracje kolorów i stany wyświetlania w SolidWorks | Poradnik | Tutorial

W niniejszym odcinku skupimy się na ustawieniach wyglądu modelowanych części w nawiązaniu do palety kolorów RAL, czyli standardu znanego w przemyśle w oznaczaniu barw. Po krótkim wprowadzeniu i bardzo prostym przybliżeniu, na podstawie konfiguracji uchwytu rynnowego budujemy kolejną konfigurację - tym razem w odniesieniu do systemu barw.

W odcinku dowiemy się jak znaleźć składowe koloru RAL, przykładowe strony z paletami RAL oraz najważniejsze - jak wprowadzić nastawy barw do programu SolidWorks i jak je zapisać, by w późniejszym czasie możliwe było bardzo szybkie dodanie wybranej barwy do wyglądu części.

Natomiast dzięki użyciu konfiguracji części jak uprzednio oraz konfiguracji kolorów, czyli stanów wyświetlania, po wprowadzeniu tej samej części do złożenia, możliwe jest wybranie zarówno jej rozmiaru jak i wybranego koloru.

Na koniec opisu dwie uwagi: pierwsza odnosi się do dostępności kolorów. W materiale temat przedstawiłem w odniesieniu do wyrobów malarskich, tj. farby, lakiery itd. Przedstawiany uchwyt rynnowy, do którego nawiązuje materiał, oczywiście nie podlegał malowaniu, a odpowiedni kolor został uzyskany poprzez dodanie pigmentu do granulatu tworzywa sztucznego użytego do wytworzenia części. Mimo wszystko kwestia dostępności wybranego koloru w takim przypadku również jest aktualna. Druga sprawa dotyczy gorszej jakości dźwięku w kilku momentach, za co przepraszam.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy programu SolidWorks: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#193] Paleta RAL - konfiguracje kolorów i stany wyświetlania w SolidWorks | Poradnik | Tutorial

Dodano dnia: 2021-05-27