Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

SpaceMouse Enterprise Kit - prezentacja zestawu firmy 3Dconnexion

Niniejszy odcinek poświęcony jest prezentacji zestawu SpaceMouse Enterprise Kit firmy 3Dconnexion. Zestaw SpaceMouse Enterprise Kit składa się z manipulatora, który oprócz kontrolera o 6 stopniach swobody, posiada 31 programowalnych przycisków. Dodatkowym atutem jest kolorowy wyświetlacz, który przedstawia skróty w postaci ikon reprezentujących przypisaną funkcję czy to w programie CAD, czy nawet samodzielnie utworzone makro przypisane do działania w systemowym eksploratorze, wywołującym pożądaną funkcję. Dzięki możliwości przypisania wielu różnych funkcji do jednego przycisku w zależności od aktualnie działającej aplikacji, ekran o regulowanej jasności pozwala na szybki podgląd wybieranej funkcji.

Uzupełnieniem manipulatora jest specjalnie zaprojektowana mysz CADMouse z laserowym sensorem i teflonowymi ślizgaczami, której zadaniem jest dodatkowe ułatwienie poruszania się w obsługiwanym przez zestaw programie. Aby dowiedzieć się jakie programy są wspierane przez zestaw, prezentuję w bardzo ekspresowym tempie główne działy strony internetowej firmy 3Dconnexion tak, aby każdy w bardzo łatwy sposób mógł odnaleźć najważniejsze informacje.

Jako ciekawostkę, w końcowym etapie materiału prezentuję krótki podgląd "na żywo" na działanie manipulatora w programie SolidWorks wraz z porównaniem gabarytów myszy z kilkoma innymi elektronicznymi gryzoniami.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam na stronę firmy 3Dconnexion https://3dconnexion.com/pl/ do zapoznania się z ofertą producenta.

Za możliwość korzystania z edukacyjnej wersji programu SolidWorks kieruję podziękowania do firmy SOLIDEXPERT i zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#181] SpaceMouse Enterprise Kit - prezentacja zestawu firmy 3Dconnexion

Dodano dnia: 2021-03-26