Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Rama 3D - nakładanie profilów oraz podstawy do analizy kratownic w SolidWorks Simulation

Część 2 polegająca na nałożeniu profilów rurowych na przygotowany przestrzenny szkielet ramy pojazdu podobnego do formuły SAE oraz szybki pokaz w jaki sposób przeprowadzać statyczną, liniową analizę wytrzymałościową w module Simulation. Pierwszy segment ramy został dokładnie przedstawiony ze zwróceniem uwagi na niektóre aspekty dopasowywania kształtowników, zaś kolejne segmenty ramy zostały przedstawione w sposób przyspieszony.

W ostatnim etapie materiału przedstawiam krótki i szybki wstęp do tego jak wykonać uproszczoną analizę wytrzymałościową przestrzennej konstrukcji ramowej, jak uzyskać wykresy momentów gnących oraz sił tnących dla wybranego elementu oraz w jaki sposób odczytać wartości reakcji sił i momentów dla wybranego węzła.

W tym nagraniu posługuję się bardzo prostym słownictwem, dlatego dokładniejsze wyjaśnienie aspektów związanych z tym, np. jak działa mechanizm generowania siatki i obliczeń ram zostanie omówione w oddzielnym materiale.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT - dostawcy oprogramowania wspierającego pracę inżynierów: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#89] Rama 3D - nakładanie profilów oraz podstawy do analizy kratownic w SolidWorks Simulation

Dodano dnia: 2020-01-03