Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Odpowiedź dla widza, czyli o rozwijaniu wyobraźni słów kilka

Specjalny odcinek do komentarza widza, który pojawił się pod nagraniem nr #19, a pytanie dotyczyło kwestii rozwijania wyobraźni projektowej oraz ogólnych zagadnień z zakresu projektowania części mechanicznych i związanych z tym wątpliwości.

Odpowiedź składa się z dwóch części: część pierwsza to próba odpowiedzi na pytania postawione w komentarzu oraz poruszenie kwestii z nimi związanych w oparciu o własne doświadczenia zawodowe, pewne obserwacje i wnioski, które nasuwały się na myśl w trakcie rozmawiania o wymienionych problemach. Część tej wypowiedzi stanowią wyłączenie moje własne odczucia i myśli, z czym nie każdy musi się zgodzić, jednakże chętnie poznałbym opinie innych osób na poruszone kwestie - i tu zapraszam do sekcji komentarzy.

Druga część to obiecany temat do poćwiczenia wyobraźni dla każdego zainteresowanego widza. Do zamodelowanego zespołu należy zaprojektować dwa rodzaje przyrządów montażowych. Pierwszy rodzaj przyrządu służy do montażu bolców gniazdka z blaszką w ramach produkcji jednostkowej lub małoseryjnej, natomiast drugi rodzaj przyrządu miałby posłużyć w przypadku produkcji wieloseryjnej. Wymiary pokazane na modelu traktować należy jako nominalne i zaproponować własne tolerancje wymiarowe. Moje własne podejście zostanie przedstawione w okolicach 36 tygodnia bieżącego roku.

Podziękowania zawarte w odcinku

Odcinek mógł powstać dzięki udostępnieniu przez firmę SolidExpert - dostawcę oprogramowania CAD - SolidWorks, edukacyjną wersję programu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy pod adresem: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#45] Odpowiedź dla widza, czyli o rozwijaniu wyobraźni słów kilka

Dodano dnia: 2019-07-05