Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Jak zmodyfikować bibliotekę i dodać własny profil? Moduł konstrukcji spawanych SolidWorks 3D

Wracamy do modułu konstrukcji stalowych (konstrukcji spawanych) który pierwszy raz na moim kanale pojawił się w odcinku nr 88.

Jeden z Widzów zaproponował pomysł na wykonanie prostej wiaty, np. samochodowej tak, by na podstawie tego pomysłu pokazać w jaki sposób poszedłbym do kolejnych etapów tworzenia konstrukcji od szkieletu do kompletnego modelu. Jednym z kolejnych kroków byłoby sprawdzenie, czy pod tą wiatą bezpiecznie by było zaparkować. A jeżeli byłoby to zbyt ryzykowne to jak znaleźć krytyczne miejsca w konstrukcji i spróbować je poprawić. Generalnie cały zamysł tej serii będzie wyglądał tak, że to Widz będzie decydował o zmianach, a ja w kolejnych materiałach będę pokazywał jak te zmiany wprowadzić, jakich narzędzi używać, by inni również mogli poeksperymentować, poznając jednocześnie narzędzia wbudowane w program.

W tym odcinku skupimy się głównie na nanoszeniu członów konstrukcyjnych na przygotowany szkic szkieletu konstrukcji (wymiary początkowe wiaty oraz podstawowe zasady będą pokazane w kolejnym odcinku tej serii). Ze względu na brak wymaganego przekroju w bibliotece programu, wprowadzimy modyfikację domyślnej biblioteki profilów używając tabeli konfiguracji. W drugim etapie zaprezentowany został sposób wygenerowania własnej, nowej biblioteki oraz wprowadzenie profilu wygenerowanego na podstawie zarysu pobranego z dowolnego, gotowego pliku STEP.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy programu SOLIDWORKS: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#174] Jak zmodyfikować bibliotekę i dodać własny profil? Moduł konstrukcji spawanych SolidWorks 3D

Dodano dnia: 2021-02-22