Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Sprzęgło - tarcza sprzęgła | Tutorial SolidWorks | Ćwiczenia CAD 3D

Uwaga! Spis treści modelowanych elementów pod opisem do filmu. Przygotowałem tym razem maraton tutorialowy, poradnik modelowania w programie SolidWorks, w którym krok po kroku wykonujemy części niezbędne do zbudowania prawie kompletnej tarczy sprzęgła.

Materiał powstał na prośbę jednej z osób śledzących kanał, w związku z czym udało mi się pozyskać rzeczywiste sprzęgło samochodowe, prawdopodobnie z ciągnika siodłowego. Sprzęgło zostało zdemontowane na części pierwsze, dzięki czemu na załączonych do filmu zdjęciach możemy zobaczyć jego budowę oraz charakter poszczególnych części łącznie z ich uszkodzeniami. Sprzęgło niestety nie posiada elementu ciernego, które prawdopodobnie zostało uszkodzone w trakcie awarii sprzęgła, przez co trafiło na złom.W materiale tym użyjemy wielu funkcji programu SolidWorks. Pomimo tego, że głównie mamy do czynienia z elementami obrotowymi, korzystamy z szyków, w tym szyku liniowego w trakcie wykonywania złożenia. Pojawia się również sprytne zastosowanie szyku opartego na szyku cech wykonanych w detalu, co ułatwia powielanie tłumików - sprężyn sprzęgła. Zastosujemy otwory, wyciągnięcia, przeciągnięcia po profilach z prowadzeniem po ustalonych ścieżkach jak i wiele innych operacji, które finalnie pozwalają uzyskać kompletne złożenie sprzęgła.Serdeczne podziękowania dla firmy Solidexpert, dostawcy programu SolidWorks.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy oraz bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu SolidWorks, jego modułów jak i innych narzędzi wspierających pracę inżynierów, w tym innych usług, które oferuje firma Solidexpert: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#196] Sprzęgło - tarcza sprzęgła | Tutorial SolidWorks | Ćwiczenia CAD 3D

Dodano dnia: 2021-06-12