Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Mimośród hydrauliczny, krzywka hydrauliczna. Polski tutorial SolidWorks 3D

Tym razem pomysł na odcinek przyniosła awaria domowej sieci hydraulicznej. A powodem awarii było pęknięcie krzywki / mimośrodu hydraulicznego umożliwiającego zamontowanie baterii łazienkowej.

Na podstawie zdjęć nowo zakupionej części przygotowałem materiał, w którym staram się przedstawić swoje podejście na zamodelowanie detalu, przedstawiając krok po kroku wykonywane operacje. W ramach tego odcinka zostały omówione m.in. takie operacje jak: wykonywanie obrotu wykorzystując współdzielenie szkicu; tworzenie zależnych szkiców umożliwiających wykonywanie podstawy do automatycznie dostosowywanych operacji bryłowych; operacji kosmetycznych w postaci zaokrągleń oraz gwintów w wykonaniu czysto wizualnym.

Po wykonaniu wszystkich charakterystycznych cech odlewanego elementu, w ostatniej części materiału przyszła pora na nałożenie schematu kolorów, a zadaniem nakładanej kolorystyki było częściowe odzwierciedlenie charakteru obróbki detalu. Na samym końcu wykonano przekrój detalu za pomocą narzędzia Przecięcie oraz przedstawiono alternatywny sposób na pozycjonowanie współosiowych walców do ustawienia mimośrodowego. W tle, będzie można zaobserwować również ujęcie z kamery na pracę z manipulatorem SpaceMouse Enterprise z zestawu SpaceMouse Enterprise Kit.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy programu SolidWorks: https://solidexpert.com/

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy 3Dconnexion, producenta manipulatorów 3D: https://3dconnexion.com/pl/

Tytuł odcinka YouTube: [#182] Mimośród hydrauliczny, krzywka hydrauliczna. Polski tutorial SolidWorks 3D

Dodano dnia: 2021-03-29