Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

SpaceMouse Enterprise - ustawienia widoków z programem SolidWorks 3D | Poradnik

W ramach niedługiego materiału w formie poradnika, chciałbym przybliżyć i opowiedzieć o funkcjonalności manipulatora SpaceMouse Enterprise w dziedzinie konfigurowania i sterowania widokami na przykładzie programu SolidWorks.

W skrócie: do wykorzystania mamy 10 przycisków odpowiedzialnych za ustawienia widoku i działanie wszystkich staram się przedstawić. Każdą z sekcji tych przycisków, a tak wyraziłem to w materiale, możemy wykorzystać do pracy z modelami w różnych sytuacjach. I kilka przykładów, w tym jeden wg mojej subiektywnej opinii najbardziej przydatny przedstawiłem w filmie.

A co jeśli nie mamy potrzeby korzystać z jakiegoś przycisku, którego funkcja została opatrzona konkretnym działaniem przypisanym w ustawieniach fabrycznych? Pamiętajmy, że każdy z 31 przycisków, które znajdziemy na manipulatorze jest konfigurowalny tzn., że możemy samodzielnie przypisać mu zupełnie inną funkcję.

Przypomnę również, że ten sam przycisk może pełnić inne zadanie w pliku części, a zupełnie inną funkcję w pliku złożenia.

Podziękowania zawarte w odcinku

Zapraszam do odwiedzenia strony firmy 3Dconnexion: https://3dconnexion.com/pl/ oraz strony dostawcy programu SolidWorks, firmy SOLIDEXPERT: https://solidexpert.com/

Tytuł odcinka YouTube: [#188] SpaceMouse Enterprise - ustawienia widoków z programem SolidWorks 3D | Poradnik

Dodano dnia: 2021-04-25