Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Modelowanie 3D w SolidWorks - poradnik i podstawy modelowania kombinowanego | wentylator

Przedstawiam kolejny materiał - tutorial dla programu SolidWorks, w którym poznamy kombinacyjne metody na wykonanie modelu 3D wentylatora termoobiegu, pochodzącego z typowego, kuchennego piekarnika. Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawy detal wydaje się być również łatwym do wykonania. I tak też jest w rzeczywistości. Wystarczy wykrój blachy, kilka prostych operacji i model gotowy. Ale co jeśli chcemy trochę pokombinować i spróbować otrzymać taki model nieco innymi metodami? I to zobaczymy w tym odcinku.

Będzie odrobina modułu blachowego, zaginania na podstawie szkicu, różne parametry szyku, operacje przycinania, wzmianka na temat skorupy. Pojawi się również błąd, który staram się wyjaśnić i po odnalezieniu przyczyny z niego wybrnąć. No i co najważniejsze - patrząc na możliwości programu - to nie jedyne sposoby na uzyskanie takiego kształtu - zachęcam do samodzielnej próby odnalezienia jeszcze ciekawszej drogi do wykonania takiego modelu.

Podziękowania zawarte w odcinku

Serdecznie podziękowania dla firmy SOLIDEXPERT, dostawcy programu SolidWorks i zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy dostępnej na stronie internetowej:

Tytuł odcinka YouTube: [231] Modelowanie 3D w SolidWorks - poradnik i podstawy modelowania kombinowanego | wentylator

Dodano dnia: 2022-02-10