Logo kanału

Inżynier Programista

Historia wpisów

Puzzle CAD 3D: podsumowanie i prezentacja gotowego złożenia w SolidWorks

Niniejszym odcinkiem kończymy serię Puzzle CAD 3D, prezentując finalne złożenie. W materiale prezentuję również wszystkie podzłożenia, których widok powinien pozowolić na bezproblemowe złożenie projektu w całość. Projekt powinien być przydatny szczególnie dla osób, które pierwszy raz zderzają się z nauką modelowania 3D w programie SolidWorks. We wszystkich odcinkach oprócz pokazania sposobu na wykorzystanie konkretnych operacji i narzędzi w programie SolidWorks, starałem się również dzielić pewnymi wskazówkami związanymi z przygotowaniem modeli, co powinno pozwolić w przyszłości na łatwiejsze przekonstruowanie lub modyfikację modeli. Ze względu na użycie tylko podstawowych operacji, projekt możliwy jest do zrealizowania, tak naprawdę w dowolnym środowisku CAD 3D.

Oprócz prezentacji kompletnej konstrukcji, w związku z prawdopodobnie ostatnim odcinkiem publikowanym w roku kalendarzowym 2020, przedstawiam kilka planów związanych z prowadzeniem kanału. W moim ostatnim wpisie poprosiłem o pomoc we wskazaniu hostingu, który umożliwia założenie darmowej strony internetowej. Strona jest w fazie przygotowania, dlatego proszę nie dziwić się sytuacją, gdy coś nie do końca działa i jeszcze nie można zbyt wiele z niej wynieść. Generalny zamysł prowadzenia tej strony jest taki, aby ułatwić sobie organizację tematów przygotowanych na kanał, co powinno wyeliminować problem z pomijaniem - zapominaniem o tematach, które pojawiały się w korespondencjach Widzów.

Dzięki harmonogramowi, możliwy będzie podgląd nad czym pracuję oraz jaki jest stopień zaawansowania. A w przyszłości, być może będą pojawiać się narzędzia usprawniające proste czynności związane z obliczeniami inżynierskimi. Strona oparta będzie o własny, bardzo prosty silnik napisany w PHP z wykorzystaniem bazy danych SQL, co powinno pozwolić utrzymać stronę w ładzie i porządku i samodzielnie rozwijać jej funkcjonalność. Strona powinna być również zjadliwa dla urządzeń mobilnych.