Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Krótki wstęp - wizytówka kanału

Witam na stronie uzupełniającej kanału Inżynier Programista, która będzie mi pomagać w jego prowadzeniu i interakcji z Widzami. Jeżeli poszukujesz wiedzy w dziedzinie obsługi programu SolidWorks, na moim kanale YouTube znajdziesz między innymi:

Od niedawna na moim kanale rozpocząłem również publikowanie materiałów związanych z oprogramowaniem Open Source:

Od czerwca 2022 roku, na kanał zawitał nowy program: Alibre Atom3D. W głównej mierze projekty wykonywane w tym programie realizowane są za pomocą technologii przyrostowej - druku 3D, na posiadanej drukarce: Creality Ender 7.

Dlaczego taka nazwa kanału?

Dlaczego zatem SolidWorks?

Będąc na studiach miałem dostęp do puli różnych profesjonalnych narzędzi CAD, m.in.: CATIA, SolidWorks, SolidEdge oraz Inventor.

Wśród wszystkich ww. programów największe i najlepsze wrażenie wywarł na mnie program SolidWorks i zależało mi bardzo na tym, aby ponownie mieć z nim styczność, co skłoniło mnie do założenia kanału YouTube, by tą przyjemnością z modelowania dzielić się również z Wami. Z tego względu praca nad materiałami na mój kanał, zwykle późnymi wieczorami, po 8 godzinnej pracy w Inventorze, jest nadal przyjemną odmianą. Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT.

Ostatnia aktualizacja: 2022-05-30

Ostatnio dodany odcinek

FreeCAD - Ściągacz łożysk. Tutorial jak krok po kroku wykonać części i złożenie - poradnik PL

Przygotowałem tutorial jak w programie FreeCAD wykonać krok po kroku model bardzo prostego ściągacza do łożysk a następnie jak wykonać jego złożenie. W materiale omawiam etapy tworzenia szkiców, na co zwracam uwagę, a następnie staram się wyjaśnić z czego wynikają zastosowane przeze mnie warianty operacji.

Finałem materiału jest wykonanie złożenia w module A2plus z kilkoma przykładami wiązań wynikających z konstrukcji zaprezentowanego zespołu.

Tytuł odcinka YouTube: [268] FreeCAD - Ściągacz łożysk. Tutorial jak krok po kroku wykonać części i złożenie - poradnik PL

Dodano dnia: 2022-08-17

Losowo wybrany odcinek

Dogrywka odcinka [#2], czyli usuwanie pakietów, tworzenie skrótów oraz ukrywanie plików

Pierwszy odcinek z kategorii "Dogrywki". Filmy widoczne w tej kategorii mają za zadanie wyjaśnienie ważniejszych popełnionych błędów w trakcie nagrywania głównych odcinków.

W tym odcinku odnoszę się do odcinka nr [#2], gdzie ze względu na spore zamieszania wytłumaczyłem kilka niejasnych kwestii, które rozpisane są wg następujących punktów:

1) Wyjaśnienie kwestii odinstalowania pakietu w systemie Ubuntu bez i z użyciem polecenia "--purge" [01:47]

2) Omówienie metody na utworzenie skrótu wirtualnej maszyny na pulpicie systemu Ubuntu 18.04 ze względu na brak bezpośredniego sposobu na utworzenie skrótu do wybranego dowolnego pliku lub folderu [07:25]

3) Metoda na ukryte pliki / foldery w systemie Ubuntu jak i dowolnej innej dystrybucji Linuks [20:47]

Tytuł odcinka YouTube: [#3] Dogrywka odcinka [#2], czyli usuwanie pakietów, tworzenie skrótów oraz ukrywanie plików

Dodano dnia: 2019-02-16