Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Krótki wstęp - wizytówka kanału

Witam na stronie uzupełniającej kanału Inżynier Programista, która będzie mi pomagać w jego prowadzeniu i interakcji z Widzami. Jeżeli poszukujesz wiedzy w dziedzinie obsługi programu SolidWorks, na moim kanale YouTube znajdziesz między innymi:

Od niedawna na moim kanale rozpocząłem również publikowanie materiałów związanych z oprogramowaniem Open Source:

Od czerwca 2022 roku, na kanał zawitał nowy program: Alibre Atom3D. W głównej mierze projekty wykonywane w tym programie realizowane są za pomocą technologii przyrostowej - druku 3D, na posiadanej drukarce: Creality Ender 7.

Dlaczego taka nazwa kanału?

Dlaczego zatem SolidWorks?

Będąc na studiach miałem dostęp do puli różnych profesjonalnych narzędzi CAD, m.in.: CATIA, SolidWorks, SolidEdge oraz Inventor.

Wśród wszystkich ww. programów największe i najlepsze wrażenie wywarł na mnie program SolidWorks i zależało mi bardzo na tym, aby ponownie mieć z nim styczność, co skłoniło mnie do założenia kanału YouTube, by tą przyjemnością z modelowania dzielić się również z Wami. Z tego względu praca nad materiałami na mój kanał, zwykle późnymi wieczorami, po 8 godzinnej pracy w Inventorze, jest nadal przyjemną odmianą. Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT.

Ostatnia aktualizacja: 2022-05-30

Ostatnio dodany odcinek

FreeCAD - Ściągacz łożysk. Tutorial jak krok po kroku wykonać części i złożenie - poradnik PL

Przygotowałem tutorial jak w programie FreeCAD wykonać krok po kroku model bardzo prostego ściągacza do łożysk a następnie jak wykonać jego złożenie. W materiale omawiam etapy tworzenia szkiców, na co zwracam uwagę, a następnie staram się wyjaśnić z czego wynikają zastosowane przeze mnie warianty operacji.

Finałem materiału jest wykonanie złożenia w module A2plus z kilkoma przykładami wiązań wynikających z konstrukcji zaprezentowanego zespołu.

Tytuł odcinka YouTube: [268] FreeCAD - Ściągacz łożysk. Tutorial jak krok po kroku wykonać części i złożenie - poradnik PL

Dodano dnia: 2022-08-17

Losowo wybrany odcinek

Wpływ rozmiaru siatki i warunków brzegowych na interpretację wyników symulacji MES SolidWorks

Często zadajemy sobie pytanie: jak skonfigurować warunki brzegowe oraz jak nałożyć siatkę na model, aby uzyskać wiarygodne wyniki symulacji. Szczególnie takie pytanie zadają sobie osoby, które pierwszy raz zderzają się z symulacjami i chcą zweryfikować poprawność projektu wykonanego poprzez, np. obliczenia wykonane w sposób analityczny. Przygotowany materiał ma za zadanie pokazać, na jak wiele czynników należy zwracać uwagę i w jaki sposób je kontrolować, aby późniejsza interpretacja wyników była dla nas łatwa, bez niewyjaśnionych niespodzianek. Jak się okazuje, możliwości weryfikacji poszczególnych kroków obliczeń są na tyle zaawansowane, że przy odrobienie cierpliwości jesteśmy w stanie prześledzić krok po kroku niemal cały projekt i sprawdzić, czy poczynione przez nas założenia są dokładnie takie jak to sobie wyobrażaliśmy oraz czy wykonane obliczenia nie zawierają błędów. Otrzymanie bardzo dokładnych wyników wymaga jednak od nas większej pracy przy definiowaniu parametrów modelu obliczeniowego, ale za to otrzymujemy większy stopień pewności, czy projektowana konstrukcja sprosta wyzwaniom, którymi zostanie obciążona po jej wytworzeniu.

Tytuł odcinka YouTube: [#102] Wpływ rozmiaru siatki i warunków brzegowych na interpretację wyników symulacji MES SolidWorks

Dodano dnia: 2020-03-01