Inżynier Programista Strona uzupełniająca kanału Inżynier Programista

Krótki wstęp - wizytówka kanału

Witam na stronie uzupełniającej kanału Inżynier Programista, która będzie mi pomagać w jego prowadzeniu i interakcji z Widzami. Jeżeli poszukujesz wiedzy w dziedzinie obsługi programu SolidWorks, na moim kanale YouTube znajdziesz między innymi:

Od niedawna na moim kanale rozpocząłem również publikowanie materiałów związanych z oprogramowaniem Open Source:

Dlaczego taka nazwa kanału?

Dlaczego zatem SolidWorks?

Będąc na studiach miałem dostęp do puli różnych profesjonalnych narzędzi CAD, m.in.: CATIA, SolidWorks, SolidEdge oraz Inventor.

Wśród wszystkich ww. programów największe i najlepsze wrażenie wywarł na mnie program SolidWorks i zależało mi bardzo na tym, aby ponownie mieć z nim styczność, co skłoniło mnie do założenia kanału YouTube, by tą przyjemnością z modelowania dzielić się również z Wami. Z tego względu praca nad materiałami na mój kanał, zwykle późnymi wieczorami, po 8 godzinnej pracy w Inventorze, jest nadal przyjemną odmianą. Za możliwość korzystania z instruktażowej wersji programu SolidWorks dziękuję firmie SOLIDEXPERT.

Ostatnio dodany odcinek

Kopiowanie wiązań - złożenia w SolidWorks. Polski poradnik | tutorial modułu złożeń

Jedną z ciekawych możliwości, która dostępna jest w module złożeń w programie SolidWorks to kopiowanie wiązań. Polega to mniej więcej na tym, że mając już wypozycjonowane wystąpienie za pomocą ustalonych wiązań, nie musimy takiego samego kolejnego wiązania wykonywać na piechotę, a pokazać aplikacji gdzie ten element w analogiczny sposób powinien zostać umieszczony w innym miejscu złożenia.

Tytuł odcinka YouTube: [225] Kopiowanie wiązań - złożenia w SolidWorks. Polski poradnik | tutorial modułu złożeń

Dodano dnia: 2022-01-17

Losowo wybrany odcinek

Bootowalny pendrive - Linux. Szybko, łatwo i przyjemnie.

UWAGA: należy zachować szczególną ostrożność w przypadku korzystania z omawianych komend oraz uważnie sprawdzić lokalizację docelowego miejsca zapisu obrazu! Pomyłka może skutkować utratą lub uszkodzeniem danych.

Przedstawiono łatwy sposób na wykonanie bootowalnego pendrive'a z dowolnym obrazem płyty ISO w przypadku korzystania z popularnych dystrybucji linuksowych.

Ponadto pokazano trzy sposoby na wyświetlenie podpiętych urządzeń typu dysk twardy, pendrive, karta pamięci itd za pomocą wbudowanego programu jak i dwóch poleceń w terminalu.

Tytuł odcinka YouTube: [#29] Bootowalny pendrive - Linux. Szybko, łatwo i przyjemnie

Dodano dnia: 2019-05-03